NIE UFAJ OSOBOM POZNANYM W SIECI

20170321_101020Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach od kilku lat  podejmuje działania w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa cyfrowego w swojej placówce. Bezpieczne korzystanie z globalnej sieci nie opiera się już tylko na zabezpieczeniach technologicznych samego komputera ale na świadomym i rozsądnym korzystaniu przez użytkownika. Działania skierowane są zarówno do uczniów jak również obejmują rodziców i pracowników szkoły. Mają one na celu identyfikację zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych w szkole, przeciwdziałania zagrożeniom oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych. W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dotyczącymi gry w sieci.   Gra  działa na zasadzie wyzwania i doprowadza do skrajnego wyczerpania psychicznego młodą osobę. We wszystkich klasach zorganizowano pogadanki uświadamiające ukryty cel takich gier, wywołanie szumu, rozgłosu dla twórcy gry. Na sali gimnastycznej odbyło się również spotkanie z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Bieruniu, którzy przestrzegali przed angażowaniem się we wszelkiego rodzaju gry, gdzie jest na nas wywierany wpływ oraz zachowanie bardzo dużej ostrożności w zawieraniu znajomości i korespondencji z osobami nieznanymi.