OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W marcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki. W tym roku dzień Królowej Nauk przypadł na 12 marca (niedziela)

mat plakatDzień Matematyki kierowany jest do wszystkich. Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku

W roku 2017r. przedsięwzięciu  patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznych obchodach Dnia Matematyki 14 marca 2017r w Światowym Dniu Liczby Pi.

Na lekcjach matematyki wszystkie klasy przystąpiły do zespołowej rywalizacji w turnieju matematycznym „Pieniądze to nie wszystko”.

Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy, a nagrodą dla wszystkich była  dobra zabawa.