WYRÓŻNIENIE DLA SP 3

Szk20141212_152515oła Podstawowa nr 3 im. J.CH.Ruberga w Lędzinach, od 4 lat jest organizatorem autorskiego  konkursu z zakresu  literatury, sztuki i histori pod nazwą „Rok Wielkich Polaków“. Pomysłodawcą konkursu,  jego formy i obszaru działania na powiat bieruńsko – lędziński, jest dyrektor szkoły Małgorzata Szeligiewicz.

Konkurs został utworzony w oparciu o podejmowaną każdego roku uchwałę Sejmu RP, w sprawie ustanowienia danego roku, rokiem osoby albo wydarzenia. Do tej pory zorganizowano konkursy w oparciu o uchwalenie roku J. Tuwima, O. Kolberga, J.Długosza, W. Chotomskiej i H.Sienkiewicza. Uroczystość podsumowania Roku Wielkich Polaków organizowano z zaproszeniem przedstawicieli Urzędu Miasta w Lędzinach, MOK, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz  Starostwa bieruńsko – lędzińskiego.  W konkursie uczestniczyły szkoły i przedszkola z powiatu bieruńsko – lędzińskiego.

W organizację przedsięwzięcia są co roku zaangażowani są kreatywni nauczyciele Szkoły 20161219_074348Podstawowej nr 3 im. J.Ch.Ruberga w Lędzinach:

1. Kałka, E.Kosteczko, M.Gepert, B.Pyras, B.Klimek, M.Brożek, B.Zachura i B.Warzecha.

W roku szk. 2016/17  konkurs Szkoły Podstawowej nr 3 im. J.Ch. Ruberga w Lędzinach na temat    „Rok Wielkich Polaków“,  jako jedyny  w Lędzinach zyskał uznanie, a tym samym akredytację   Kuratorium Oświaty w Katowicach. Co skutkuje wpisem na świadectwach szkolnych, laureatów wymienionego konkursu.Wyróżnienie to jest  potwierdzeniem, że placówka spełnia ustalone wymagania oraz przyjęte kryteria jakości co do organizacji i prowadzenia  konkursu.

Z pewnością wzbogaci to ofertę edukacyjną naszej szkoły i przyczyni się do dalszego wzrostu jakości pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz umocni prestiż szkoły  i miasta w środowisku  nie tylko lokalnym.