SPEKTAKULARNE ZWYCIĘSTWO SP3 w Lędzinach

17  Po raz trzeci z rzędu uczniowie SP nr 3 w Lędzinach przynieśli dumę miastu Lędziny i regionowi, zwyciężając w regionalnych eliminacjach w Krakowie Międzynarodowego Konkursu rozwoju kreatywności u dzieci Odyseja Umysłu. Program Odyssey of the Mind organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą, inicjatorem i mentorem Odysei Umysłu w SP nr 3 im J.Ch.Ruberga w Lędzinach jest Dyrektor szkoły Małgorzata Szeligiewicz. Uczestnicy Odysei Umysłu w oparciu o własne działanie i doświadczenia kształtują kompetencje intelektualne, społeczne i liderskie – bardzo potrzebne w rozwoju zainteresowań, nauce w szkole oraz przyszłej pracy zawodowej. Uczniowie realizując interdyscyplinarne projekty zdobywają i łączą wiedzę z różnych dziedzin. Muszą umieć ją zastosować w praktyce, równocześnie rozwijając umiejętność pracy w grupie mającej wspólny cel. Odyseusze uczą się szacunku i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach, temperamentach i osobowościach.

Udział w Odysei Umysłu uczy samodzielności, krytycznego analizowania problemów i rozpoznawania ograniczeń. Dzieci pracując bez podpowiedzi dorosłych, mają poczucie odpowiedzialności za podejmowane przez siebie decyzje i są dumne ze swoich osiągnięć. Odyseusze realizując zadania konkursowe rozwijają postawy i umiejętności na całe życie, wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie

1. Grupa wiekowa 111

Oliwia Kopeć, Sonia Żorawik, Alicja Ścierska, Sebastian Wojciach, Piotr Ścierski, Błażej Tomala, Paweł Kaczmarzyk

1. Grupa wiekowa 2

Jagoda Błotko, Zosia Ścierska, Julia Smołka, Martyna Warzecha, Jakub Jaromin, Krzysztof Goczoł, Artur Niesyto

Obie drużyny zajęły 1 miejsca w swoich kategoriach, To zasługa dzieci i pełnych zaangażowania, poświęcenia i kreatywności trenerów; Magdaleny Gepert i Agaty Kruszyńskiej. W eliminacjach regionalnych wzięły udział 62 drużyny z woj. śląskiego,małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.10

Jak co roku szkoła może liczyć na pomoc i wsparcie niezawodnych Rodziców naszej szkoły. Zmaganiami Odyseuszy żyje cała społeczność lokalna; dzieci, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice  licznie zaangażowani w jej wsparcie.  Dziękujemy Pani Burmistrz Krystynie Wróbel za popieranie innowacyjnych działań szkoły oraz wsparcie finansowe programu.

1 i 2 kwietnia w Gdańsku obie drużyny SP 3 będą rywalizować fair play w finale ogólnopolskim.

W ubiegłym roku drużyna SP 3 zajęła 5 miejsce w Polsce.

Trzymajcie za nas kciuki w tym Światowym Konkursie KreatywnościOdysei Umysłu a MY zrobimy wszystko co w Naszej Mocy według przesłania:

“MARZYMY – MYŚLIMY – TWORZYMY”