Tydzień bezpiecznego komputera

Tydzień Bezpiecznego Komputera w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach obchodzony jest już po raz kolejny. Szkoła włączyła się do akcji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. W ramach Tygodnia Bezpiecznego Komputera dla uczniów klas 1-3 nauczyciele zajęć komputerowych przeprowadzili prelekcje wykorzystując materiały Fundacji Dzieci Niczyje Sieciaki.pl. Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w lekcjach o bezpieczeństwie w sieci z wykorzystaniem materiałów „Bezpieczeństwo w sieci” (multimedialna lekcja przeprowadzana przez wychowawców). Uczniowie tworzyli kodeks Bezpiecznego Korzystania z Komputera na zajęciach komputerowych oraz wykonali tematyczne plakaty. Swoje wiadomości mieli okazję sprawdzić rozwiązując quiz ”Bezpiecznie w Internecie”. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie zapoznali się z słownictwem i bezpiecznym korzystaniem ze stron internetowych angielskojęzycznych. Równolegle ogłoszony został konkurs na najlepszy slogan, motto promujące bezpieczne stosowanie nowych technologii w szkole. Podczas przerwy obiadowej wszyscy zainteresowani uczniowie mogli skorzystać z gry planszowej „Misja bezpieczny internet”, a dla najmłodszych przygotowane zostały tematyczne kolorowanki z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera. Przeprowadzona została również kampania informacyjna dla rodziców. Informacje pojawiły się na stronie szkoły, profilu facebook oraz specjalnie zostały przygotowane materiały „Moja umowa o Internet” oraz „10 zasad” na gazetce w szatni.