Dzień głośnego czytania

29 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Do akcji włączyli się wszyscy nauczyciele i uczniowie. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie wartościowych utworów wśród uczniów oraz zachęcenie do lektury każdego dnia. Podczas wszystkich lekcji głośno czytano fragmenty wybranych utworów. Wierszy i opowiadań można też było posłuchać w świetlicy szkolnej, na korytarzu i w bibliotece. Tutaj uczniowie wysłuchali również baśni z audiobooków oraz obejrzeli wystawę książek polecanych przez bibliotekarzy. Następnie dzieci miały czas na narysowanie postaci z ulubionych książek. Akcja zorganizowana przez bibliotekarzy naszej szkoły należała do udanych. Promowano dobre książki, uczono słuchania zez zrozumieniem, zachęcano do czytelnictwa. Ta impreza z pewnością wpisała się już na stale do naszego szkolnego kalendarza.